„Kreatywne Ferie 2018” PODSUMOWANIE FERII ZIMOWYCH

Tradycyjnie już Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz z Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Białej Piskiej podczas ferii przygotowały dla dzieci i młodzieży blok zajęcia pod hasłem „Kreatywne multimedia”. W ramach których uczestnicy zdobywali wiedzę na temat wykorzystywania multimediów do kreatywnego tworzenia animacji.

Podczas zajęć wykorzystywano różne techniki i metody tworzenia animacji tj. flipbook, cut-out, pikselacja oraz animacja kukiełkowa. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z programowania, podczas których tworzono grę komputerową.

W drugim tygodniu ferii uczestnicy tworzyli scenariusz na podstawie którego nagrali film promocyjny domu kultury i biblioteki.

Jak co roku rozegrany był Turniej FIFA 2018. W kategorii wiekowej 8-11 lat pierwsze miejsce zajął Mateusz Klimaszewski, na drugim miejscu ex aequo uplasowały się aż trzy osoby: Adam Burczyk, Jakub Łojewski oraz jedyna przedstawicielka płci żeńskiej Gabrysia Gałązka.

W kategorii wiekowej 12-16 lat pierwsze miejsce zajął Igor Orłowski, drugie miejsce przypadło ubiegłorocznemu zwycięscy Jakubowi Szleszyńskiemu na trzecim miejscu uplasował się Hubert Kubryń.

Na zajęciach feryjnych miło spędziło czas 40 dzieciaków.

Za uczestnictwo w feriach zimowych w M-GOK i M-GBP każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Wszystkie animacje oraz film można znaleźć na stronie Youtube Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Piskiej . Zapraszamy do zapoznania się efektami pracy młodych „filmowców”.